Презентация книги – альбома «Криминальная субкультура «восточных» славян»

       У Києві відбулася презентація книги-альбома Анатолія Капітанського і Віктора Литвина «Криминальная субкультура «восточных» славян».

       У Києві відбулася презентація книги-альбома Анатолія Капітанського і Віктора Литвина «Криминальная субкультура «восточных» славян».
       У своєму виступі перед гостями презентації Анатолій Капітанський розповів, що на суд читача пропонується друге, розширене видання книги-альбому тих же авторів, яке вийшло під назвою ""Искусство криминальной татуировки"". Тоді робота була позитивно сприйнята читачами. Був зроблений висновок про унікальність кримінальної субкультури ""східних слов'ян"", яка не має аналогів у світовій історії.
       У новому виданні автори, досліджуючи кримінальну ідеологію, «воровской закон», традиції, звичаї, фольклор, татуювання та жаргон злочинців, розкривають ретроспективу походження та сутностні характеристики кримінальної субкультури «східних» слов’ян, до яких останнім  часом вчені помилково відносили усі три етноси – росіян, українців, білорусів. «Даний феномен - продовжував А. Капітанський, - розглядається в соціально-філософському аспекті. На основі зібраного за десятки років матеріалу (документів, історичних фактів, свідчень, матеріальних носіїв інформації, фольклору ...) ми  прагнули показати, що злодійський світ - це соціальний інститут, який безпосередньо впливає на політику, економіку, культуру і державно-правові відносини у всіх країнах пострадянського простору».
       Особливе місце в книзі-альбомі займає розділ з ілюстраціями з авторської колекції татуювань (більше 300 фотографій), а також Короткий тлумачний словник кримінального «арго».
       На презентацію зібралося понад 50 гостей, серед яких - представники правоохоронних органів, журналісти, друзі та колишні товариші по службі Анатолія Івановича, адже в минулому він співробітник карного розшуку, полковник міліції, а нині - керівник відділення Української секції Міжнародної поліцейської асоціації в Національній академії внутрішніх справ, автор ряду наукових праць з оперативно-розшукової діяльності.
        Серед гостей - Герой України, генерал-лейтенант СБУ Григорій Омельченко, відомий київський оперативник, ветеран карного розшуку, полковник міліції Валерій Кур, популярний журналіст в області кримінальної тематики, заслужений журналіст України Олександр Ільченко та інші.
        «Шлях до цієї книги зайняв більше 30 років, і образно кажучи, у її автора, Анатолія Капітанського, народилося нове, але вже більш зріле «дітище», - зауважив у своєму виступі Григорій Омельченко. - Ця книга - цінний науково-практичний посібник, на якому можна і потрібно вчити молодих оперативників, а також інших працівників, які виконують дуже складні завдання, проникаючи в організовані злочинні угрупування. Така книга повинна бути в кожному райвідділі поліції, кожному управлінні, в навчальних закладах, бібліотеках. Стане в нагоді вона і вченим, і журналістам, що спеціалізуються на кримінальній тематиці».
         Валерій Кур також привітав автора видання з прем'єрою. При цьому він підкреслив: «Сьогодні кримінальний світ намагається охопити своїми щупальцями   усі сфери життя суспільства, це визнають керівники правоохоронних органів, в цьому переконуються і прості люди. Такі унікальні, правдиві видання, матеріали для яких ретельно збираються роками, містять багатий досвід оперативників, слідчих, експертів, кримінологів старшого покоління і допомагають боротися зі злочинністю».
         Заслужений журналіст України, який близько 40 років висвітлював у мас – медіа кримінальну тематику, Олександр Ільченко висловився, що на жаль, такого альбому не було у його особистій бібліотеці раніше. Адже йому   доводилося не раз спілкуватися з кримінальними авторитетами, відвідувати з редакційним завданням в’язниці і колонії, де відбували покарання засуджені за різні злочини вбивці, грабіжники, шахраї…  У таких випадках конче необхідно знати традиції, неписаний злодійський кодекс, норми поведінки…криміналітету.
         Окрім знайомства з новою книгою і можливості першими придбати її з автографом автора, гостей презентації чекав приємний сюрприз - зустріч з народним артистом Грузії Вано Янтбелідзе і заслуженим артистом України Вілорієм Пащенко, які зіграли провідні ролі в культовому фільмі 70-х років «В бой идут одни старики» режисера Леоніда Бикова.
         Цих артистів і Анатолія Капітанського ось уже багато років пов'язує міцна дружба, а відомі на всьому пострадянському просторі кіноактори є Почесними членами Української секції МПА.
         Наприкінці, автор відповів на всі запитання та залишив усім бажаючим авторський автограф у новій книзі – альбомі.
Бажаючим придбати книгу - альбом звертатися до  інтернет - магазину - ""Интернет-супер маркет Rooobot"" : https://rooobot.ua/p1182739854-kniga-kriminalnaya-subkultura.html       
                                                                                                  [widgetkit id=129]                                                    
  • Переглядів: 13